وضعیت بد مبلمان شهری یکی از مهمترین مشکلات عمرانی سبزوار

جلسه ی فوق العاده ی شورای راهبردی توسعه سبزوار بعد از ظهر دوشنبه ی گذشته با حضور محمدرضا محسنی ثانی و در دفتر کار  وی برگزار شد. درابتدای این جلسه که تعدادی از چهره های سرشناس دانشگاهی و فعالین فرهنگی سبزوار حضور داشتند ، محمدهمایی دبیر شورای راهبردی توسعه سبزوار گزارشی از روند شکل گیری و اقدامات این شورا از ابتدای تشکیل تا کنون ارائه داد. به گفته ی همایی این شورا بعد از جلسه ای که دی ماه سال گذشته در محل فرمانداری برگزار شد و تشکیل چنین شورایی را جزء نیازهای سبزوار دانست ، با ۱۲ نفر عضو اصلی تأسیس شد و  با ایجاد  چند کمیته تخصصی از آن زمان تا کنون ۱۴ جلسه برگزار کرده و اینک شکل نهایی خود را پیدا کرده است. وی همچنین به برخی مصوبات شورا اشاره  کرد و تکمیل بانک اطلاعات شهرستان سبزوار را به عنوان  یکی از این مصوبات دانست که تا کنون حدود ۳۵ درصد کار آن انجام شده است.

در ادامه این جلسه اعضای برخی از کارگروه های تخصصی شورای راهبردی توسعه شهرستان  گزارشی از فعالیت های خود ارائه دادند.

دکتر حدادنیا رئیس کارگروه صنعت و فن آوری های نوین ، دکتر معصومی رئیس کارگروه عمران و دکتر رمضانی نماینده ی کارگروه فرهنگی اجتماعی ، افرادی بودند که گزارش کمیته های خود را ارائه نمودند.

محمدرضا محسنی ثانی هم در این جلسه ضمن ابراز  خشنودی از تشکیل و حرکت خوب  شورای راهبردی توسعه سبزوار از ابتدای تأسیس تا کنون ، به  برخی از مشکلات و نیز توانمندی  های شهرستان اشاره کرد و خواستار این شد که اعضای شورای راهبردی توسعه در زمینه این مشکلات و توانمندی های شهرستان مطالعه و اقدامات مناسبی داشته باشند. نماینده مردم سبزوار ، جوین ، جغتای و خوشاب درهمین زمینه به فعالیت خوب دفتر نخبگان سبزوار اشاره کرد که توانسته است در بین ۱۷ دفترنخبگان موجود در کشور که عمدتاً در مراکز استان ها مستقر هستند ، رتبه ی اول را به خود اختصاص دهد که این دست آورد خوبی است و از کارگروه صنعت و فن آوری های نوین شورای راهبردی سبزوار خواست که به مرکز نامبرده توجه ویژه ای داشته باشد و در صورت امکان همکاری های گسترده ای را با آن پایه ریزی نماید.

محسنی ثانی همچنین در ارتباط با گفته های دکتر معصومی  از کارگروه عمران شورای راهبردی سبزوار ، مشکل مبلمان شهری را یکی از عمده ترین معضلات فعلی این شهر دانست و گفت مبلمان شهری سبزوار در حال حاضر نسبت به سایر شاخص های شهرستان در درجه ی پایین تری قرار دارد و وضعیت آن به هیچ عنوان  رضایت بخش نیست . محسنی درهمین زمینه از کارگروه عمران خواست این  موضوع را به دقت مورد مطالعه و بررسی قرار دهد و راه کار مناسب برای حل آن را جستجو کند.

محمدرضا  محسنی ثانی  درروز دوشنبه ۱۷مرداد ماه  جاری در یک سفر یک روزه به سبزوارآمد و ضمن دیدار بابرخی خبرنگاران شهرستان  ، وانجام ملاقات  مردمی ، و … در  جلسه ی حدوداً دو ساعته شورای راهبردی سبزوار  شرکت  کرد.

 

 


عملکرد نمایندگان حوزه انتخابیه خود را
چگونه ارزیابی می نمایید؟.

رئیس مجمع نمایندگان خراسان رضوی خبر داد استقرار امداد هوایی با همکاری هوانیروز ارتش در سبزوار

رئیس مجمع نمایندگان خراسان رضوی خبر داد استقرار امداد هوایی با همکاری هوانیروز ارتش در سبزوار

محمدرضا محسنی‌ثانی در حاشیه بازدید از پایگاه‌های امداد و نجات هلال احمر سبزوار با بیان اینکه استقرار امداد هوایی از نیازهای ضروری این شهرستان است، اظهار داشت: خوشبختانه با پیگیری‌های صورت گرفته طرح استقرار امداد هوایی در سبزوار مصوب شده که امیدواریم به زودی این مصوبه اجرایی شود. وی با اشاره به اینکه سالانه بیش …